Ślisko? Zimno? Zmień opony na zimowe!

Ślisko? Zimno? Zmień opony na zimowe!

Przygotuj się do sezonu jesienno-zimowego razem z nami! Zadbaj o wymianę opon na zimowe już teraz i zwiększ swoje bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Uzupełnij formularz poniżej, a nasz Doradca oddzwoni, by umówić dogodny termin wizyty »

Kiedy zmienić opony na zimowe?

Letnie opony tracą swoje właściwości w temperaturze poniżej 7° C. Należy zwrócić uwagę na godziny, w których kierowca porusza się po drogach - np. wczesnym rankiem temperatura zbliża się do 0° C już w październiku!

Baner 2017 opony zimowe SKODA

Jaki rozpoznać zużytą oponę?

Na kondycję opony ma wpływ wiele czynników, m.in. głębokość bieżnika, rzeźba, kondycja gumy i historia wulkanizacyjna. Nowa opona renomowanego producenta ma ok. 8 mm głębokości bieżnika i wyraźną, namacalną fakturę. Zapewnia doskonałą przyczepność w każdych warunkach. Opona używana, zdatna do użytkowania nie może być starsza niż 5 lat, nie może mieć trwałych uszkodzeń mechanicznych oraz powinna posiadać równomiernie starty bieżnik (4-8 mm). Nierównomierne zużycie opony, rok produkcji starszy niż 5 lat lub bieżnik poniżej 4 mm powoduje, że opona traci swoje właściwości i nie zapewnia odpowiedniego poziomu przyczepności, nawet w dobrych warunkach atmosferycznych i należy ją jak najszybciej wymienić. Zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami, którzy pomogą w fachowej ocenie stanu ogumienia w Państwa samochodzie »

Opony jak rozpoznac zuzyta

Przez ile sezonów można używać tych samych opon?

Wymiana kompletu opon zalecana jest po kilku sezonach (w zależności od ilości pokonywanych kilometrów). Maksymalny czas użytkowania nie powinien przekroczyć 5 lat.

Uzupełnij formularz poniżej, a nasz Doradca oddzwoni, by umówić dogodny termin wizyty »

Niniejsza strona internetowa ma charakter wyłącznie informacyjny. Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu obowiązujących przepisów, w szczególności kodeksu cywilnego.

W czym mogę pomóc?

Dariusz Kuliberda

Doradca Serwisowy
Administratorem danych osobowych jest DOBROŃ JTB SP. Z O.O. SP. K. z siedzibą 
w Dobroniu (95-082) przy ul. Wrocławskiej 18 („Administrator”):

 1. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji prawnie uzasadnionego interesu Administratora w postaci udzielenia odpowiedzi na zadane za pośrednictwem formularza kontaktowego pytania. W przypadku dobrowolnie wyrażonej zgody dane będą mogły być przetwarzane również w celu dostarczania na wskazany numer telefonu i adres e-mail newslettera, zaproszeń na organizowane eventy oraz informacji handlowych.
 2. Odbiorcą danych osobowych będą pracownicy i współpracownicy Administratora, podmioty z grupy Volkswagen oraz firmy świadczące na rzecz Administratora usługi w zakresie wsparcia procesów marketingowych, procesów IT oraz niszczenia dokumentacji
 3. Administrator nie zamierza przekazywać danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
 4. Dane osobowe będą przechowywane do momentu wniesienia przez Panią/Pana sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do momentu wycofania tej zgody, z zastrzeżeniem terminów ustawowych przewidujących przechowywanie danych w prawnie usprawiedliwionych celach Administratora.
 5. Przysługuje Pani/Panu prawo do:
  • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
  • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem
  • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Podanie danych jest dobrowolne;
 7. Pani/Pana dane osobowe będą podlegały profilowaniu przy użyciu ciasteczek cookies, co nie będzie jednak skutkować zautomatyzowanym podejmowanie decyzji.
 8. Po zakończeniu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w pierwotnym celu, danie nie będą przetwarzane w żadnym innym celu.