Ślisko? Zimno? Zmień opony na zimowe!

Ślisko? Zimno? Zmień opony na zimowe!

Przygotuj się do sezonu jesienno-zimowego razem z nami! Zadbaj o wymianę opon na zimowe już teraz i zwiększ swoje bezpieczeństwo oraz komfort jazdy. Uzupełnij formularz poniżej, a nasz Doradca oddzwoni, by umówić dogodny termin wizyty »

Kiedy zmienić opony na zimowe?

Letnie opony tracą swoje właściwości w temperaturze poniżej 7° C. Należy zwrócić uwagę na godziny, w których kierowca porusza się po drogach - np. wczesnym rankiem temperatura zbliża się do 0° C już w październiku!

Baner 2017 opony zimowe SKODA

Jaki rozpoznać zużytą oponę?

Na kondycję opony ma wpływ wiele czynników, m.in. głębokość bieżnika, rzeźba, kondycja gumy i historia wulkanizacyjna. Nowa opona renomowanego producenta ma ok. 8 mm głębokości bieżnika i wyraźną, namacalną fakturę. Zapewnia doskonałą przyczepność w każdych warunkach. Opona używana, zdatna do użytkowania nie może być starsza niż 5 lat, nie może mieć trwałych uszkodzeń mechanicznych oraz powinna posiadać równomiernie starty bieżnik (4-8 mm). Nierównomierne zużycie opony, rok produkcji starszy niż 5 lat lub bieżnik poniżej 4 mm powoduje, że opona traci swoje właściwości i nie zapewnia odpowiedniego poziomu przyczepności, nawet w dobrych warunkach atmosferycznych i należy ją jak najszybciej wymienić. Zapraszamy do kontaktu z naszymi Doradcami, którzy pomogą w fachowej ocenie stanu ogumienia w Państwa samochodzie »

Opony jak rozpoznac zuzyta

Przez ile sezonów można używać tych samych opon?

Wymiana kompletu opon zalecana jest po kilku sezonach (w zależności od ilości pokonywanych kilometrów). Maksymalny czas użytkowania nie powinien przekroczyć 5 lat.

Uzupełnij formularz poniżej, a nasz Doradca oddzwoni, by umówić dogodny termin wizyty »

Niniejsza strona internetowa ma charakter wyłącznie informacyjny. Informacje zawarte na niniejszej stronie internetowej nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu obowiązujących przepisów, w szczególności kodeksu cywilnego.

W czym mogę pomóc?

Dawid Pietrasiak

Doradca Serwisowy