ŠKODA SCALA - następca modelu Rapid

skoda scala v2
ŠKODA SCALA – tak nazywa się nowy kompaktowy model czeskiej marki, który pojawi się w naszym salonie na początku przyszłego roku. Scala to pierwszy samochód stworzony według nowego języka stylistycznego ŠKODY.

 

Skoda SCALA wnetrze

Pierwsza wizualizacja wnętrza ŠKODY SCALA. 

ŠKODA SCALA to oficjalna nazwa najnowszego kompaktowego modelu, który ma otworzyć nowy rozdział w projektowaniu aut czeskiego producenta. Wiadomo już, że samochód powstanie na bazie prototypowego modelu Vision RS, który został zaprezentowany na tegorocznych Targach Samochodowy w Paryżu.

Nazwa nowego modelu wywodzi się z łacińskiego słowa "scala" oznaczającego "schody". Termin ma symbolizować stały rozwój czeskiej marki, która w swojej gamie modelowej oferuje szereg innowacji technologicznych.

 

zAMÓW POWIADOMIENIE O MODELU 

skoda scala 2018

skoda scala 3

skoda scala 1

Nowy członek czeskiej rodziny będzie mierzył ok. 4,3 m długości. Nie wiadomo jeszcze jaki napęd pojawi się w pierwszych egzemplarzach nowej ŠKODY.  Koncepcyjny Vision RS na bazie, którego stworzono SCALĘ to hybryda typu plug-in (ładowana z gniazdka). Zastosowany w prototypie napęd łączy w sobie doładowany silnik benzynowy 1.5 TSI/150 KM oraz jednostkę elektryczną o mocy 75 kW (102 KM).

W wyniku takiego połączenia powstał pojazd z mocą systemową na poziomie 180 kW (245 KM). Samochód powinien przyspieszać w 7,1 sekundy do 100 km/h.  Nie wykluczone, że  ten właśnie napęd wzbogaci SKODĘ SCALA, czyniąc ją pierwszą hybrydą w historii marki. 

 

CHCĘ WIEDZIEĆ WIĘCEJ

Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że SCALA zadebiutuje 6 grudnia 2018 roku i będzie pierwszym pięciodrzwiowym autem czeskiej marki stworzonym na platformie A0 MQB - tej samej, z której korzysta Volkswagen Polo. Producent zapewnia, że dzięki wykorzystaniu tej technologi samochód będzie lżejszy i tym samym zapewni jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. Następca Rapida będzie również pierwszym europejski modelem, którym na pokrywie bagażnika zamiast logo marki będzie napis ŠKODA

Premiera nowego modelu jeszcze w tym roku! Chcę dowiedzieć się więcej o nowej ŠKODZIE »

 

ZAMÓW POWIADOMIENIE

 

Ochrona Państwa danych osobowych jest dla nas bardzo ważna, dlatego obchodzimy się z podanymi informacjami zgodnie z przepisami prawa, zachowując ich poufność.

Informujemy, że wyrażając niniejszą zgodę ma Pani/Pan prawo w dowolnym momencie ją wycofać, kierując informację na adres e-mail: dzial.marketingu@skoda-dobron.pl. Jednocześnie informujemy, że do momentu wycofania zgody przetwarzanie danych będzie zgodne z prawem.

Administratorem danych osobowych jest DOBROŃ JTB SP. Z O.O. SP. K. z siedzibą w Dobroniu (95-082) przy ul. Wrocławskiej 18 („Administrator”): [Rozwiń]

 1. Dane osobowe przetwarzane są w celu realizacji prawnie uzasadnionego interesu Administratora w postaci udzielenia odpowiedzi na zadane za pośrednictwem formularza kontaktowego pytania. W przypadku dobrowolnie wyrażonej zgody dane będą mogły być przetwarzane również w celu dostarczania na wskazany numer telefonu i adres e-mail newslettera, zaproszeń na organizowane eventy oraz informacji handlowych.
 2. Odbiorcą danych osobowych będą pracownicy i współpracownicy Administratora, podmioty z grupy Volkswagen oraz firmy świadczące na rzecz Administratora usługi w zakresie wsparcia procesów marketingowych, procesów IT oraz niszczenia dokumentacji
 3. Administrator nie zamierza przekazywać danych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
 4. Dane osobowe będą przechowywane do momentu wniesienia przez Panią/Pana sprzeciwu wobec przetwarzania danych, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych w celach marketingowych do momentu wycofania tej zgody, z zastrzeżeniem terminów ustawowych przewidujących przechowywanie danych w prawnie usprawiedliwionych celach Administratora.
 5. Przysługuje Pani/Panu prawo do:
  • żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych,
  • cofnięcia zgody na przetwarzanie danych w dowolnym momencie; nie wpływa to na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem
  • wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
 6. Podanie danych jest dobrowolne;
 7. Pani/Pana dane osobowe będą podlegały profilowaniu przy użyciu ciasteczek cookies, co nie będzie jednak skutkować zautomatyzowanym podejmowanie decyzji.
 8. Po zakończeniu przetwarzania Pani/Pana danych osobowych w pierwotnym celu, danie nie będą przetwarzane w żadnym innym celu.